Co to jest Contiform?

Innowacyjny produkt łagodzący objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.

Contiform to wkładka dopochwowa do samodzielnego zastosowania. Wykonana jest z elastomeru Santoprene, miękkiego tworzywa stosowanego w medycynie. Wkładka została ukształtowana na podobieństwo wydrążonego w środku tamponu, co pozwala łatwo wsuwać ją i wyjmować.

Contiform jest produkowany w trzech rozmiarach: mały, średni, duży. Służy do dyskretnego
i wygodnego zastosowania wewnątrz pochwy. Zapobiega popuszczaniu moczu dzięki podpieraniu cewki moczowej i odtworzeniu prawidłowej anatomii ciała. Przy regularnym stosowaniu współdziała harmonijnie z konwencjonalnymi ćwiczeniami dna miednicy, przynosząc długotrwałą poprawę we wzmocnieniu mięśni.


Może być stosowany codziennie, przez cały dzień lub sporadycznie podczas wzmożonej aktywności fizycznej, na przykład ćwiczeń sportowych. Wiele kobiet preferuje ciągłe zabezpieczenie dzięki codziennemu stosowaniu wkładki.

Contiform powinien być wyjmowany wieczorem w celu umycia. Wkładka Contiform jest dostarczana wraz z silikonowym paskiem, ułatwiającym jej wyjmowanie.

Potrzeba wymiany wkładki na nową następuję zwykle po około 30 dniach codziennego stosowania.
W przypadku użytkowania okazjonalnego czas ten może ulec wydłużeniu. Konieczność wymiany następuje wtedy, gdy wewnętrzna ściana pierścienia pęknie całkowicie, co spowoduje utratę skuteczności
w podtrzymywaniu cewki moczowej.

Contiform jest szczególnie atrakcyjny dla kobiet aktywnych. Może być również z powodzeniem stosowany przez kobiety po porodzie, jednak nie prędzej niż 6 tygodni po rozwiązaniu.

Contiform nie jest odpowiedni dla pacjentek z wypadaniem narządów rodnych.
Contiform jest wyrobem medycznym klasy IIa. Został zaprojektowany przez jednego z wiodących australijskich ginekologów i zarejestrowany
w Australian Therapeutic Goods Administration pod numerem ARTG No. 153651, a następnie certyfikowany zgodnie z normą europejską 93/42/EWG znakiem CE 805. Od kilku lat dystrybuowany w Europie, m. in. w Anglii, Niemczech, Holandii, Austrii. W Wielkiej Brytanii już jest sprzedawany na recepty i refundowany.


© 2019 Contiform | biuro@contiform.pl | +48 604 514 805 | Design: Pablos